Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Záhonok 3205/2, Zvolen:
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Kontakty:

Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Záhonok 3205/2, 960 01 Zvolen, logotyp

Názov organizácie:
Zariadenie sociálnych služieb Záhonok

Typ organizácie:
Rozpočtová organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK

IČO: 00648515

Meno štatutára:
PhDr. Mária Machayová

Adresa organizácie:
Záhonok 3205/2
960 01 Zvolen

Telefón:
045/5333505 – riaditeľka
045/5362650-49 – informátor

Fax:
045/5333505

E- mail:
ddadsszv.zahonok@gmail.com

Správca Webstránky:
Mgr. Marián Petrík

A A A
 • Stretnutie lesných pedagógov, foto 1
  Stretnutie lesných pedagógov, foto 1
 • Stretnutie lesných pedagógov, foto 2
  Stretnutie lesných pedagógov, foto 2
 • Stretnutie lesných pedagógov, foto 3
  Stretnutie lesných pedagógov, foto 3
 • Stretnutie lesných pedagógov, foto 4
  Stretnutie lesných pedagógov, foto 4
 • Stretnutie lesných pedagógov, foto 5
  Stretnutie lesných pedagógov, foto 5

Druhé stretnutie lesných pedagógov s klientmi DD a DSS Záhonok Zvolen

Dňa 06. októbra 2010 privítali klienti DD a DSS účastníkov kurzu lesnej pedagogiky, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu ,,Zavádzanie lesnej pedagogiky ako nástroja na zvýšenie konkurencieschopnosti a udržanie pracovných miest v lesnom hospodárstve“. Tento projekt sa realizoval pod záštitou Národného lesníckeho centra – Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen. Ide už o druhé stretnutie lesných pedagógov so seniormi, ktorí nadviazali na aktivity svojich kolegov z júna tohto roku.
Na úvod stretnutia riaditeľka DD a DSS Záhonok PhDr. Mária Machayová predstavila hosťom nielen zariadenie, ale aj realizovanú kultúrno-záujmovú činnosť. Lesní pedagógovia si pre klientov pripravili množstvo pútavých aktivít, akými boli rozpoznávanie vône liečivých byliniek, tvorba ikebán a obrazov za pomoci sušených listov, šišiek, či kvetov. Ďalej to boli aktivity zamerané na spoznávanie zvierat z obrázkov, spojené s úlohou ich správneho priradenia do tej časti prírody, do ktorej patria. Zároveň nám lesní pedagógovia zahrali na lesnej trúbe a zaspievali aj lesnícku hymnu.
Nezaháľali ani naši klienti, ktorí si pre túto zaujímavú návštevu pripravili lesácke hádanky a porozprávali im, čo všetko si vypestovali vo svojej domováckej záhradke.
Po týchto aktivitách sme sa všetci spoločne vybrali na jesennú prechádzku k Môťovskej priehrade. Po návrate sme toto príjemné stretnutie doplnili posedením pri vynikajúcom guláši a ochutnávkou čaju z liečivých bylín. Na záver stretnutia sme sa lesným pedagógom poďakovali za vynikajúco strávené dopoludnie plné zábavy a odborných prednášok a odmenili sme ich vlastnoručne maľovanými zrkadielkami. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie spoločné stretnutie v DD a DSS Záhonok Zvolen.

 

Pridal dňa 7. októbra2010 - editor